
A Csíki Székely Múzeum élére április 11-ig lehet pályázni
Fotó: Veres Nándor
Hétfőig lehet jelentkezni a Csíki Székely Múzeum vezetői tisztségére kiírt versenyvizsgára, amelyet a csíkszeredai önkormányzat hirdetett meg. A menedzseri szerződést három évre kötik majd meg a nyertes pályázóval.
2022. április 07., 21:592022. április 07., 21:59
Véget ér a mandátuma Gyarmati Zsoltnak, a Csíki Székely Múzeum jelenlegi igazgatójának, aki 2003 óta tölti be a vezetői tisztséget az intézménynél.
Ennek az időszaknak az elteltével idén lejár a kinevezése, és mivel a menedzseri tevékenységére az elbíráló bizottság csak 8,08 pontot adott, így
Így a múzeumvezetői állásra nyilvános versenyvizsgát hirdetett a városháza, amelyre hétfőig lehet jelentkezni. A részletekről a városháza honlapján, a szereda.ro oldalon lehet tájékozódni. Gyarmati Zsoltot kérdeztük, hogy jelentkezik-e a versenyvizsgára, azonban azt válaszolta, hogy
Fotó: Veres Nándor
Az önkormányzat által közzétett feladatfüzet szerint az új múzeumigazgatótól a 2022-2025-ös időszakra többek között azt várják el, hogy
Továbbá szintén elvárás, hogy új missziót találjon a zsögödi Nagy Imre Galériának, és 21. századi funkciókkal lássa el.
Ugyancsak lejár a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes vezetőjének, András Mihálynak is a szerződése idén, azonban
Megkeresésünkre az igazgató elmondta, amennyiben az önkormányzat elfogadja a menedzseri tervét és felajánlja a szerződés meghosszabbítását, akkor elfogadja, mert szeretné folytatni ezt a munkát a továbbiakban is.
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
1 hozzászólás