
A Csíki Székely Múzeum élére április 11-ig lehet pályázni
Fotó: Veres Nándor
Hétfőig lehet jelentkezni a Csíki Székely Múzeum vezetői tisztségére kiírt versenyvizsgára, amelyet a csíkszeredai önkormányzat hirdetett meg. A menedzseri szerződést három évre kötik majd meg a nyertes pályázóval.
2022. április 07., 21:592022. április 07., 21:59
Véget ér a mandátuma Gyarmati Zsoltnak, a Csíki Székely Múzeum jelenlegi igazgatójának, aki 2003 óta tölti be a vezetői tisztséget az intézménynél.
Ennek az időszaknak az elteltével idén lejár a kinevezése, és mivel a menedzseri tevékenységére az elbíráló bizottság csak 8,08 pontot adott, így
Így a múzeumvezetői állásra nyilvános versenyvizsgát hirdetett a városháza, amelyre hétfőig lehet jelentkezni. A részletekről a városháza honlapján, a szereda.ro oldalon lehet tájékozódni. Gyarmati Zsoltot kérdeztük, hogy jelentkezik-e a versenyvizsgára, azonban azt válaszolta, hogy
Fotó: Veres Nándor
Az önkormányzat által közzétett feladatfüzet szerint az új múzeumigazgatótól a 2022-2025-ös időszakra többek között azt várják el, hogy
Továbbá szintén elvárás, hogy új missziót találjon a zsögödi Nagy Imre Galériának, és 21. századi funkciókkal lássa el.
Ugyancsak lejár a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes vezetőjének, András Mihálynak is a szerződése idén, azonban
Megkeresésünkre az igazgató elmondta, amennyiben az önkormányzat elfogadja a menedzseri tervét és felajánlja a szerződés meghosszabbítását, akkor elfogadja, mert szeretné folytatni ezt a munkát a továbbiakban is.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
1 hozzászólás