
Fotó: Haáz Vince
Február másodikára esik a medvéhez köthető időjóslás: hagyomány szerint a következő negyven napunk időjárását határozza meg, hogy mit lát a barlangból kijőve a nagyvad.
2023. február 01., 10:592023. február 01., 10:59
Hagyomány szerint a medve minden év február 2-án kijön a barlangjából, és amennyiben kint az idő napsütéses, a medve meglátja az árnyékát, ettől megijed, visszamegy a barlangba, és még negyven napig ott marad, még annyit fog tartani a tél.
Azonban ha a medve nem látja meg a saját árnyékát, akkor kint marad, jelezve ezzel, hogy a tél hatalma megtört és a tavasz a közelben van.
A marosvásárhelyi állatkertben élő medvék minden évben időt jósolnak, és erre az alkalomra idén csütörtökön 12 órakor kerül sor, akkora várják a medvék kifutójához az érdeklődőket is. További részletekért lehet hívni Halmágyi Ildikót a 0746 799 057-es telefonszámon.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!