Egy újabb jótékonysági akció eredményeit, jelentős mennyiségű élelmiszercsomagot adtak át hétfőn a Gyergyói Hoki Klub játékosai a gyergyószentmiklósi szociális igazgatóságnak. Ez egyedülálló idős személyek életét teszi majd könnyebbé.
2024. december 30., 13:372024. december 30., 13:37
Fotó: Rokai Attila
Egy újabb jótékonysági akció eredményeit, jelentős mennyiségű élelmiszercsomagot adtak át hétfőn a Gyergyói Hoki Klub játékosai a gyergyószentmiklósi szociális igazgatóságnak. Ez egyedülálló idős személyek életét teszi majd könnyebbé.
2024. december 30., 13:372024. december 30., 13:37
Fotó: Rokai Attila
Ahogy a korábbi években, az idei jégkorong-szezonban is rendszeresen szervez jótékonysági megmozdulásokat a Gyergyói Hoki Klub. Októberben és novemberben a Gyergyószentmiklósi Városi Kórházat támogatták, hogy
Fotó: Rokai Attila
Most decemberben az Együtt egymásért adománygyűjtő akcióba kapcsolódtak be. A december 26-i GYHK - Brassói Corona meccsen arra kérték a szurkolókat, hogy
Fotó: Rokai Attila
Az adományokat a jégkorongozók feleségei, barátnői fogadták, és volt dolguk bőven, hiszen
Természetesen maguk a játékosok, és a szakmai stáb tagjai is odatették a maguk hozzájárulását a szurkolók adományaihoz. Ezt juttatták el hétfőn a gyergyószentmiklósi önkormányzat szociális igazgatóságához.
Fotó: Rokai Attila
Amint Gereőfy Imola az igazgatóság vezetője a Székelyhonnak elmondta, az Együtt Egymásért mozgalom révén gyűlt adományokat sokgyerekes családoknak, gyerekeket nevelő intézményeknek adták át. Ez az adomány pedig nehéz szociális helyzetben levő, egyedül élő idősekhez jut majd el januárban.
A GYHK a következő időszakra újabb jótékonysági kezdeményezéseket tervez. Hamarosan árverésre bocsátják a karácsonyi időszakban viselt ünnepi piros-fehér hokimezeket, és az abból befolyt bevételt is valamilyen karitatív célra fogják felajánlani.
Fotó: Rokai Attila
Fotó: Rokai Attila
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
1 hozzászólás