
Hölgyes Pál Zsolt plébános helyezte el a templomtoronyba az időkapszulát
Fotó: Lemhényi Szent Mihály Római Katolikus Templom és Plébánia
A Lemhény és Kézdialmás közötti Szent Mihály-hegyen lévő római katolikus, barokk műemlék templom felújításával a tervek szerint haladnak, ennek megfelelően novemberben végeznének a munkával. Nemrég időkapszulát helyeztek el a templomtoronyba és a harangot is villamosították.
2023. augusztus 24., 12:272023. augusztus 24., 12:27
A két település közös pályázása eredményeként történő munkálat során tavaly külső, idén belső felújítást végeztek a templomban, valamint újrafödték és felújították a harangtornyot. Legutóbb a várfal felújításához láttak hozzá, és ezzel célegyenesbe ért a 2021 óta tartó, novemberben véget érő folyamat.
Az időkapszulába levelet és adathordozót helyeztek el
Fotó: Lemhényi Szent Mihály Római Katolikus Templom és Plébánia
A közelmúltban Hölgyes Pál Zsolt, Lemhényben szolgáló plébános helyezett el egy levelet és adathordozót tartalmazó időkapszulát a felújított templomtoronyba az utókor számára.
– áll a plébános Facebook-bejegyzésében.
A Szent Mihály-hegyen már nem kötéllel húzzák a harangot
Fotó: Lemhényi Szent Mihály Római Katolikus Templom és Plébánia
Az említettek mellett a templom kisharangjának villamosítása is megtörtént a megyei tanács támogatásával.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!