
A csíksomlyói búcsúba tartó Hőseink ösvényén túracsoport lemhényi és kézdialmási zarándokai a Kézdiszentkereszt fölé magasodó hegyen
Fotó: Kátai Edit/MTI
A szél erősödésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat tizennyolc megyére.
2024. május 17., 12:322024. május 17., 12:32
2024. május 17., 12:502024. május 17., 12:50
A sárga jelzésű riasztás szerint a Bánságban, Máramaros megyében, Erdély legnagyobb részében és a Déli-Kárpátokban a légmozgás sebessége eléri az óránkénti 55–65 kilométert, Krassó Szörény megyében pedig az óránkénti 70–85 kilométert.
Az érintett megyék: Szatmár, Máramaros, Beszterce-Naszód, Maros, Hargita, Kovászna, Brassó, Szeben, Kolozs, Szilágy, Temes, Krassó-Szörény, illetve részben Mehedinţi, Hunyad, Gorj, Fehár, Vâlcea és Argeş.
A meteorológusok szerint a szél élénkülése várható a nap folyamán az ország más térségeiben is – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetésére hivatkozva.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!