
Illusztráció
Eljárást indítottak egy ötvenéves férfi ellen, aki alkohol befolyása alatt vezetett egy iskolabuszt hétfő reggel.
2017. december 05., 16:422017. december 05., 16:42
2017. december 06., 16:572017. december 06., 16:57
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint „a Csíki-medence fő útvonalain végzett ellenőrzéseik során”, egy veszélyre figyelmeztető bejelentés nyomán állítottak meg hétfő reggel fél nyolckor az ötvenéves férfi vezette, üres iskolabuszt. A közlemény a pontos helyszínt, illetve az érintett tanintézményt nem jelölte meg, információink szerint
Az alkoholszonda 0,34 mg/liter légalkohol-koncentrációt jelzett a buszvezető által kilélegzett levegőben, ezért eljárást indítottak ellene. A történtek után a közlekedésrendészet azonnal értesítette az összes olyan megyei tanintézményt, ahová iskolabusz szállítja a gyerekeket.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
szóljon hozzá!