
A Márton Áron Főgimnáziumba 660 diákot várnak szeptember 5-én
Fotó: Pinti Attila
Karbantartási munkálatokra 1,6 millió lejt hagyott jóvá a csíkszeredai önkormányzat a 2022-es évre a tanintézeteknek. Idén a korábbi évektől eltérően közel két héttel korábban kezdődik az oktatás, így az iskoláknak is korábban kell előkészülniük a tanévkezdésre, szeptember 5-re.
2022. augusztus 16., 08:592022. augusztus 16., 08:59
2022. augusztus 16., 10:592022. augusztus 16., 10:59
A csíkszeredai oktatási intézmények számára karbantartási munkálatokra 1,6 millió lejt hagyott jóvá az önkormányzat a 2022-es évre, ez az összeg közel fele annak, amennyit igényeltek az iskolák, óvodák.
A tanintézetek többek között az iskolai bútorzat feljavítására, falfestésre, burkolatcsiszolásra, lakkozásra, izzók cseréjére, csatornaeresz-tisztításra, területrendezésre, kerítés- és tetőjavításra, mosdók újítására, nyílászárók cseréjére, valamint villany- és fűtéshálózat karbantartására kértek pénzt a fenntartótól.
A legnagyobb összeget a Kós Károly Szakközépiskola kapta: 317 ezer lejt, amelyből nemcsak az iskola főépületében, hanem az étkezde, a bentlakás és a tornaterem épületében is végeznek javításokat. A legkisebb összeg a Venczel József Szakközépiskolának jutott, 20 500 lej, így ott kisebb javítási, festési, karbantartási munkákat fognak végezni.
„Tekintettel arra, hogy nemrég esett át teljes felújításon az iskola, ezért csak kisebb javítási munkákat kellett elvégezzünk. Így nemsokára készen állunk a tanévkezdésre, a technikai személyzetünk kifestette a tantermeket, fertőtlenítettek, kitakarítottak, általánosságban 80–90 százalékban végeztünk az előkészületekkel” – osztotta meg érdeklődésünkre Dávid Zoltán, a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola igazgatója. Hozzátette,
amelyeket rendbe tettek, hogy legyen megfelelő számú pad a tanulóknak. Ugyanakkor több osztályban felújították a padlóburkolatot is, főként azokban, ahová előkészítős vagy ötödik osztályos tanulók érkeznek.
Varga László, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója arról számolt be, hogy már júliusban elvégezték a rutinszerű, nyári munkákat, a festést és nagyobb takarítást. A hőközpontnál kell azonban még egy meghibásodást kijavítani, erre a munkálatra kértek költségvetés-kiegészítést az önkormányzattól, amelyet jóvá is hagytak számukra.
Jelenleg folyamatban van az oktatásszervezés, az óraelosztás, az órarend összeállítása, illetve a helyettesítő tanárok alkalmazása, amelyet a tanfelügyelőség bonyolít le.
és mivel új iskolai rendszabályzatot vezettek be, ezért szükséges lesz átbeszélni a változásokat a tanárokkal” – magyarázta az igazgató. Tőle tudjuk, hogy a főgimnáziumba már az első elosztáskor beteltek a helyek, 157-en kezdik a kilencedik osztályt, összesen pedig 660 diákot várnak ősszel a nagy múltú iskolába.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!