
A Nagy István festő sétányon egyelőre a gázvezetékeket cserélik ki
Fotó: Borbély Fanni
Nem lehet arra számítani, hogy ebben az évben elkezdik Csíkszereda egyik központi lakóövezete, a Nagy István festő sétány teljes felújítását. A műszaki tervek elkészítéséhez és a kivitelezéshez szükséges közbeszerzést csak ezután írják ki, ez pedig kedvező esetben is több mint két hónapig tart. Így a kivitelező valószínűleg jövő tavasszal láthat munkához.
2024. június 12., 19:452024. június 12., 19:45
2024. június 12., 19:482024. június 12., 19:48
Befejezéshez közeledik a teljes gázvezeték-hálózat cseréje a Nagy István festő sétányon, a tavasszal elkezdett munkálattal jól haladt a kivitelező, és hónap végére el is készülhetnek – ezt Bors Béla alpolgármester közölte kérdésünkre. Ez viszont az egyetlen pozitívum ebben az évben a teljes felújításra évek óta váró lakók számára,
Noha még év elején úgy tűnt, lesz idő az előkészületek befejezésére, mivel a beruházás megvalósíthatósági tanulmányát tavaly novemberben elfogadta az önkormányzati képviselő-testület, a műszaki tervek elkészítéséhez és a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési eljárás kiírása késett.
Egészen mostanig, ráadásul, mint az elöljáró elmondta, ezt is egy külsős, közbeszerzésekkel foglalkozó cég teszi meg, a városháza ugyanis jelenleg csak egy, ezen a téren tevékenykedő szakemberrel rendelkezik, a munka pedig sok.
Ebből az Anghel Saligny-program 12 milliót biztosít, a többit a városnak kell elkülönítenie saját költségvetéséből.
Mivel a licit időtartamát nehéz előre felbecsülni, ez függ az ajánlattevőktől, illetve az esetleges óvásoktól, a szerződés aláírása kedvező esetben is ősszel történhet meg.
A meglehetősen sűrűn beépített, négyemeletes panelházakból álló lakótelepen nemcsak a gázhálózat-csere miatt van már egy ideje építőtelep-hangulat, a bádoggarázsok több éve történt bontása után gyatra állapotban maradtak parkolóhelyek, ezek és a járdák is túlzsúfoltak a parkoló autóktól, itt ugyanis díjmentes a parkolás.
Szikszay László önkormányzati képviselő nemrég a legismertebb közösségi oldalon tette szóvá, hogy szükségtelennek tartja a gázvezetékek cseréje után az út- és járdafelületek újrabetonozását, amikor úgyis felújítás következik.
Bors Béla kérdésünkre úgy reagált, ők kérték a helyreállítást, mert ha idén nem kezdődik el a felújítás, a lakók ősszel és télen végig sárban kénytelenek közlekedni.
és több változtatásra volt szükség lakossági észrevételek, illetve a szakhatósági jóváhagyások megszerzése miatt. Azóta az építkezési engedélyt is kiadta a városháza, de a licitet meg kell várni.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
Közzétette friss időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre. A leghidegebb éjszakákon úgy tűnik, hamar túlleszünk.
3 hozzászólás