
Tania és Hella 2014 óta élnek együtt az állatkert tágas kifutójában. Archív
Fotó: Haáz Vince
Ötvenedik születésnapját ünnepli idén a marosvásárhelyi állatkert egyik ázsiai elefántja. Az intézmény az elefántok világnapján emlékezett meg két lakóiról, Taniáról és Helláról.
2024. augusztus 12., 14:092024. augusztus 12., 14:09
2024. augusztus 12., 14:172024. augusztus 12., 14:17
1974-ben született, azaz idén lesz 50 éves a marosvásárhelyi állatkert egyik ázsiai elefántja, Tania. Az egyed 2012-ben került Marosvásárhelyre, előtte több európai állatkertben is megfordult, azonban gyakran egyedül tartották, ami nagy kihívást jelentett számára – olvasható az állatkert Facebook-oldalán.
A marosvásárhelyi intézmény minden megtett, hogy kiegyensúlyozott és boldog élet feltételeit biztosíthassák:
A másik elefánt, Hella 2014-ben került Marosvásárhelyre Budapestről, a Fővárosi Állat- és Növénykertből. Hella szerencsésebb volt Taniánál, hiszen jobb körülmények között nevelkedett, és azóta, hogy Hella megérkezett, Tania is sokkal kiegyensúlyozottabb lett – közölte a marosvásárhelyi állatkert.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
szóljon hozzá!