
Tania és Hella 2014 óta élnek együtt az állatkert tágas kifutójában. Archív
Fotó: Haáz Vince
Ötvenedik születésnapját ünnepli idén a marosvásárhelyi állatkert egyik ázsiai elefántja. Az intézmény az elefántok világnapján emlékezett meg két lakóiról, Taniáról és Helláról.
2024. augusztus 12., 14:092024. augusztus 12., 14:09
2024. augusztus 12., 14:172024. augusztus 12., 14:17
1974-ben született, azaz idén lesz 50 éves a marosvásárhelyi állatkert egyik ázsiai elefántja, Tania. Az egyed 2012-ben került Marosvásárhelyre, előtte több európai állatkertben is megfordult, azonban gyakran egyedül tartották, ami nagy kihívást jelentett számára – olvasható az állatkert Facebook-oldalán.
A marosvásárhelyi intézmény minden megtett, hogy kiegyensúlyozott és boldog élet feltételeit biztosíthassák:
A másik elefánt, Hella 2014-ben került Marosvásárhelyre Budapestről, a Fővárosi Állat- és Növénykertből. Hella szerencsésebb volt Taniánál, hiszen jobb körülmények között nevelkedett, és azóta, hogy Hella megérkezett, Tania is sokkal kiegyensúlyozottabb lett – közölte a marosvásárhelyi állatkert.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!