
Két éve kihasználatlanul áll a tusnádfürdői jégpálya. A következő téli szezontól beüzemelnék
Fotó: Pinti Attila
Máig nem üzemelték be a Tusnádfürdő központi parkjában kiépített jégpályát, amelyet 2020 decemberében adtak át. Bár a szükséges eszközök rendelkezésre állnak, az önkormányzat csak jelentős veszteséggel tudná működtetni a pályát. A beruházás EU-forrásokból valósult meg 6,5 millió lej értékben (a környező park kiépítését is ebből finanszírozták), a pályázat pedig előírja, hogy a pályát öt évig nem lehet bérbe adni, emellett a fenntartáshoz szükséges összegen felül nem hozhat nyereséget.
2022. április 24., 21:452022. április 24., 21:45
„A koronavírus-járvány alatt nem is merült fel, hogy beüzemeljük a pályát: ha nincs turista, nincs akinek. Ha mérlegre tesszük a világjárvány turizmusra mért hatásait, nem volt indokolt, mert fenntarthatatlan lett volna. Jégkorongnak kicsi a pálya, balett- és gyorskorcsolyának is, méretei szerint nem felel meg semmilyen sportnak, ez a turizmust kiszolgáló pálya” – ismertette a Butyka Zsolt, Tusnádfürdő polgármestere.
Mint ismert, a fürdővárosban rendszeresen szünetel a vízellátás, a település vízhálózata a jelentős beruházás ellenére rendkívül rossz állapotban van. A tavaly rengeteg pénzt emésztett fel a vízhálózat karbantartása.

Úgy tűnik, nincs felelőse a Tusnádfürdőt ellátó, hét éve elkészült vízvezeték gyatra állapotának, amelynek kiváltására újat kell építeni, mert a rendszeres csőtörések napokig ivóvíz nélkül hagyják a fürdővárost és Tusnád községet.
„Hiába van korcsolyapályánk, hogyha a város napi szintű működését kell megoldani: csak tavaly egymillió lejt költöttünk a vízhálózat karbantartására. Addig nem tudunk turizmusról beszélni, amíg nem megfelelő a vízellátás, hiányos a közvilágítás, nincs tisztaság, ezeknek a biztosítása tehát az elsődleges szempontunk.
Fotó: Pinti Attila
Jó ez a projekt, csak arra is kellett volna gondolnia az előző városvezetésnek, hogy ki fogja üzemelni, ki fogja fizetni az ott dolgozó személyeket. A korcsolyapálya összeállítása és szétszedése, a gumiszőnyeg, a szigetelés, a hűtőcsövek felszerelése például 50-60 ezer lej körüli összegbe kerül alkalmanként” – részletezte a polgármester.
Fotó: Pinti Attila
A pályázati összeget az előző városvezetés hívta le, Butyka Zsolt szerint meggondolatlanul: „Az uniós pályázat szerint öt évig fenntartható és működőképes kell legyen a pálya, az önkormányzatnak azonban nincs lehetősége erre a posztra személyzetet alkalmazni, ezért elhamarkodott döntés volt a befektetés.
Fotó: Pinti Attila
Az elején voltak tárgyalások, hogy a turisztikai egyesület vegye át a pálya üzemelését, ez azonban nem járható út.” A polgármester kitért arra is, hogy a város idei költségvetésében azonban már elkülönítették az üzemeltetéshez szükséges összeget, így működő jégpályával várhatja majd Tusnádfürdő a téli szezont.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
szóljon hozzá!