
A büdösfürdői, kezelőközpontnak tervezett létesítmény. Több éve áll kihasználatlanul
Fotó: Gecse Noémi
Továbbra sem tudni, hogy mi lesz a nem működő büdösfürdői kezelőközpont, illetve mofetta sorsa, mivel a korábbi bérlő felbontatta a csíkszentimrei önkormányzattal kötött koncessziós szerződést, a helyi önkormányzat pedig csak a következőkben szavaz a hogyan továbbról.
2017. június 09., 18:052017. június 09., 18:05
Az már biztos, hogy idén sem fog beüzemelni a büdösfürdői kezelőbázis, ugyanis tavaly év végén jelezte a bérlő vállalkozó a csíkszentimrei önkormányzatnak, hogy felbontaná a 2014-ben kötött koncessziós szerződést. Döntését azzal indokolta, hogy
– számolt be érdeklődésünkre Kencse Előd. Szentimre polgármestere megjegyezte, a szerződés erre lehetőséget adott, így felbontották azt, mivel látták, hogy a vállalkozó valóban nem tud elkészülni a szükséges teendőkkel az idei évben sem. Az elmúlt időszakra kifizetett minden bérleti díjat,
Jogilag tehát újra az önkormányzat ügykezelésébe tartozik a büdösfürdői kezelőbázis. Annak sorsáról az önkormányzati testület rövidesen dönt majd.
Beavatott, a kezelőközpont turisztikai egységnek minősül, az ilyen létesítmények fejlesztésére azonban csak olyan települések esetében lehet pályázni, amelyek rendelkeznek turisztikai minősítéssel. Büdösfürdőre azonban nem tudták megszerezni az említett dokumentumot, mivel nincsenek kiépítve az alapelvárásnak minősülő infrastruktúrák (víz-, szennyvízhálózatok, orvosi rendelő stb.) sem.
– fogalmazott a kialakult visszás helyzet kapcsán a községvezető. Szomorúnak nevezte ugyanakkor, hogy eltelt újabb három év, de az épület továbbra is használatlanul áll.
Az előzményekről
Mint arról korábban beszámoltunk, a mofetta 2009 óta nem működik. A csíkszentimrei önkormányzatnak a hosszas bérbeadási procedúra után 2014-ben sikerült 40 évre koncesszióba adnia a létesítményt az egyetlen jelentkezőnek. A szerződés értelmében a vállalkozónak mintegy három év állt volna rendelkezésére, hogy beindítsa az oda tervezett kezelőközpontot, de mint kiderült, ennek a feltételnek nem tudott eleget tenni.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!