
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Mínusz 0,5 Celsius-fokot mértek péntek reggel Csíkszeredában, ez az idei ősz eddigi legalacsonyabb hőmérséklete.
2019. szeptember 13., 14:002019. szeptember 13., 14:00
2019. szeptember 13., 16:102019. szeptember 13., 16:10
Ilie Mojic, a nagyszebeni meteorológiai központ munkatársa az Agerpres hírügynökségnek elmondta, hogy idén ősszel először süllyedt fagypont alá a hőmérő higanyszála.
A megye többi helységében a hőmérsékleti értékek valamivel magasabbak voltak, Gyergyóalfaluban 2,2, Maroshévizen 3,2, míg Székelyudvarhelyen 7,6 Celsius-fokot mértek. Ilie Mojic kifejtette: Csíkszeredában erre a napra nem ez a hőmérsékleti rekord: 2004. szeptember 13-án mínusz 3,6 Celsius-fok volt.
A folyamatosan csökkenő éjszakai hőmérsékletek miatt Hargita megye több városában elindították a központi fűtésrendszert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!