
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Idén, Kovászna megyében második alkalommal végeztek egészségügyi szűrővizsgálatot magyarországi szakemberek. Közel ezer gidófalvi, étfalvazoltáni, angyalosi és fotosmartonosi lakos élt a lehetőséggel szeptember 4-8. között – tájékoztat közleményben Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája.
2017. szeptember 08., 15:262017. szeptember 08., 15:26
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta: minden ember számára a saját és a gyerekei egészsége a legfontosabb. „Éppen ezért szerveztük meg 2013 óta rendszeresen, és idén második alkalommal az ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatokat a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Hetényi Géza Kórház és a Bács-Kiskun Megyei Kórház csapataival, amelynek orvosai és asszisztensei alapos, szakmailag kifogástalan vizsgálatokat végeznek, a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház és a polgármestereink segédletével.
– részletezte.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Tamás kihangsúlyozta,
Mint mondta, a megyei kórházban tett látogatás lenyűgözte a magyarországi orvosokat, főként a műtők és a központi intenzív rész, amikor is felajánlották, hogy szívesen tartanak továbbképzéseket a sebészet és belgyógyászat terén.
A kecskeméti megyei kórház orvosai és asszisztensei már 11. éve végeznek szűrővizsgálatot Székelyföldön. Tavasszal a Hargita megyei településeket, ősszel pedig a Kovászna megyeieket keresik fel. „Mi ide mindig hazajövünk. Ez alkalommal 14 orvos, 4 asszisztens és informatikusok dolgoztak a héten Gidófalván, mely utóbbiaknak köszönhetően a családorvosok megkapják a vizsgálatok eredményeit.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
– fogalmazott dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főigazgatója.
A szakember szerint a vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy egész jó egészségi állapotnak örvendenek a gidófalviak.
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat elnöke elmondta, mindig nagy örömmel jönnek a térségbe. Kovászna megyében Bodok és Bereck községek után Gidófalván segítenek az orvosok.
A gidófalvi önkormányzat és a helyiek nevében Berde József polgármester mondott köszönetet az orvos-csoportnak, akik türelmesen és figyelmesen viszonyultak minden beteghez – számol be a közlemény.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
szóljon hozzá!