
Fotó: Veres Nándor
Gazdag és változatos programkínálattal várják a Hargita megyeieket és az ide látogatókat a XVII. Hargitai Megyenapokra. A rendezvénysorozatot május 17. és június 24. között tartják.
2021. május 13., 15:492021. május 13., 15:49
2021. május 13., 18:152021. május 13., 18:15
Az esemény beharangozása céljából összehívott csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, Hargita Megye Tanácsa, az alintézményei közreműködésével, civilszervezetekkel közösen szervezi meg ismét a megyenapokat, amely a tavalyival ellentétben – a járványhelyzet miatt – már nem csak online rendezvényekből áll össze, helyet kapnak a közösségi tereken való találkozások is.
Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat alelnöke úgy fogalmazott: a nyolc napot felölelő rendezvénysorozat kiváló alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet a megye értékeire, közösségére, kulturális valamint természeti örökségére. Mint részletezte,
„Az idei megyenapok himnusza, üzenete, hogy éljük meg közösségeinkben a kulturális és közösségi élményeket, hozzuk össze az embereket a valós terekben és a lehető legtöbb Hargita megyei teleülésen szervezzünk programot a rendezvény hetén” – fogalmazott Ferencz Angéla, a Hargita Megyei Kulturális Központ igazgatója.
Fotó: Veres Nándor
Hozzátette, sikerült elérni a céljukat a szervezés alatt, miszerint a tervezett programok bizonyos szabályok betartása által kivitelezhetők, így a közösségi élmények a járványhelyzet ellenére is megélhetők. Külön öröm – folytatta –, hogy a megye településeinek mintegy háromnegyede be tudott kapcsolódni a programokba.
A rendezvény eseményei ezen a linken tekinthetők meg, valamint a megyenapok Facebook-oldalán.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
szóljon hozzá!