
Szabályozzák a parkolást, sok helyen ismét fizetni kell majd
Fotó: Pinti Attila
Néhány hónapon belül már fizetni kell a parkolásért Csíkszereda jelentős részén, az önkormányzat saját fizetős parkolási rendszert készít elő, amelyet saját cége működtet majd. Jelenleg a parkolási övezeteket kell meghatározni, amelyek alapvetően a korábbiak lesznek, némi bővítéssel.
2022. június 13., 09:052022. június 13., 09:05
Majdnem hat éve, hogy alapjaiban ingott meg a csíkszeredai fizetős parkolási rendszer: akkor jogerős bírósági ítélet tiltotta meg a kerékbilincsek használatát, majd 2017 áprilisában megszűnt, miután Hargita megye akkori prefektusa felfüggesztette az erre vonatkozó helyi önkormányzati határozatot, és pert indított ennek érvénytelenítéséért. Azóta
Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, jelenleg a helyi önkormányzat RMDSZ-frakciójának kell megállapodnia arról, hogy pontosan mekkora övezetre, mely utcákba, utcarészekre terjed ki a fizetős parkolási övezet. Hozzátette,
A fizetős övezet kijelölése azért fontos, mert részletes tervet kell készíteni szakértőkkel, meghatározva a parkolóhelyek számát, ezt továbbítják engedélyeztetés céljából a rendőrségnek – ismertette a további lépéseket a városvezető. Ő úgy véli, a legkönnyebb ebben a folyamatban a műszaki feltételek biztosítása lesz, mivel
A működtetés és felügyelet kérdését tekintve a marosvásárhelyi példát tartják szem előtt, amely szerint ez az üzemeltető és a helyi rendőrség együttműködésével zajlik. Ennek értelmében ha a szabálytalanul parkolóknak felárat kell fizetniük, azt meg tudja oldani az üzemeltető, ha viszont bírságolni kell, azt már a helyi rendőrség végzi.
A működtetést minden bizonnyal a város tulajdonában levő, a városi közszállítást is biztosító Csíki Trans Kft.-re bízzák – árulta el Korodi, aki szerint ebben az évben már működőképes lesz a rendszer.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
6 hozzászólás