
Szabályozzák a parkolást, sok helyen ismét fizetni kell majd
Fotó: Pinti Attila
Néhány hónapon belül már fizetni kell a parkolásért Csíkszereda jelentős részén, az önkormányzat saját fizetős parkolási rendszert készít elő, amelyet saját cége működtet majd. Jelenleg a parkolási övezeteket kell meghatározni, amelyek alapvetően a korábbiak lesznek, némi bővítéssel.
2022. június 13., 09:052022. június 13., 09:05
Majdnem hat éve, hogy alapjaiban ingott meg a csíkszeredai fizetős parkolási rendszer: akkor jogerős bírósági ítélet tiltotta meg a kerékbilincsek használatát, majd 2017 áprilisában megszűnt, miután Hargita megye akkori prefektusa felfüggesztette az erre vonatkozó helyi önkormányzati határozatot, és pert indított ennek érvénytelenítéséért. Azóta
Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, jelenleg a helyi önkormányzat RMDSZ-frakciójának kell megállapodnia arról, hogy pontosan mekkora övezetre, mely utcákba, utcarészekre terjed ki a fizetős parkolási övezet. Hozzátette,
A fizetős övezet kijelölése azért fontos, mert részletes tervet kell készíteni szakértőkkel, meghatározva a parkolóhelyek számát, ezt továbbítják engedélyeztetés céljából a rendőrségnek – ismertette a további lépéseket a városvezető. Ő úgy véli, a legkönnyebb ebben a folyamatban a műszaki feltételek biztosítása lesz, mivel
A működtetés és felügyelet kérdését tekintve a marosvásárhelyi példát tartják szem előtt, amely szerint ez az üzemeltető és a helyi rendőrség együttműködésével zajlik. Ennek értelmében ha a szabálytalanul parkolóknak felárat kell fizetniük, azt meg tudja oldani az üzemeltető, ha viszont bírságolni kell, azt már a helyi rendőrség végzi.
A működtetést minden bizonnyal a város tulajdonában levő, a városi közszállítást is biztosító Csíki Trans Kft.-re bízzák – árulta el Korodi, aki szerint ebben az évben már működőképes lesz a rendszer.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
6 hozzászólás