
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt év legkiemelkedőbb tevékenységének az aktív idős kort támogató prevenciós programokat tartja a Gyulafehérvári Caritas Hargita megyében. Sajtótájékoztatón ismertették az idei év együttműködéseit.
2024. október 14., 14:532024. október 14., 14:53
A Hargita Megye Tanácsa és a Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet együttműködéséről, illetve a támogatásokról tartottak sajtótájékoztatót hétfőn Csíkszeredában. A megyeháza részéről Borboly Csaba tanácselnök, Elekes Zoltán, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság igazgatója volt jelen, a Gyulafehérvári Caritas részéről Péter György, a Szociomedikális Ágazat igazgatója, Ludescher László, a Szociális Gondozás Ágazatának igazgatója, valamint Bálint Lajos Lóránt régiós koordinátor.
Borboly Csaba kihangsúlyozta, immár 23 éves együttműködést tudhat maga mögött Hargita Megye Tanácsa és a Gyulafehérvári Caritas. Mint mondta, széleskörű együttműködés ez, melynek keretében a kisgyerekektől az idősekig minden korosztályt érintő programok és kezdeményezések jöttek létre.
Elekes Zoltán az elmúlt két évből a sérültek nappali foglalkoztatását emelte ki, továbbá kihangsúlyozta: Hargita Megye Tanácsa idén közel 2 millió lejjel támogatta a Gyulafehérvári Caritást, a tavalyi összeg több mint kétszeresével.
– emelte ki az igazgató.
Péter György az otthoni beteggondozást nevezte együttműködésük legkorábbi érvényes eredményének, illetve a nemrég elkezdődött prevenciós programok fontosságát is hangsúlyozta: kirándulásokat és nappali tevékenységeket szerveznek az időseknek annak érdekében, hogy a közösség aktív tagjai tudjanak maradni.
Ludescher László ismertette,
Az elmúlt évben hat hátrányos helyzetű családnak építettek házat megyeszinten, illetve olyan programokat szerveztek időseknek, mint a senior örömtánc.
Bálint Lajos Lóránt a cseperedő, a fogyatékosokat megcélzó és az ifjúsági programokat is megemlítette, így például az önállósulást segítő táborokat, a kézműves tevékenységeket, illetve a roma gyerekeknek szólókat.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
szóljon hozzá!