
Szemgyönyörködtető ajándék a nőegylet tagjaitól
Fotó: Pethő Melánia
Több mint háromszáz darabbal gyarapodott tavalyhoz képest a gyergyószentmiklósi Lórántffy Zsuzsanna Nőegylet húsvéti tojásgyűjteménye, így a tagok szombaton közel 1130 darab tojást aggathattak fel a város főtéri parkjának egyik fájára. Azt remélik, példájukat mások is követni fogják.
2017. április 09., 14:362017. április 09., 14:36
2017. április 10., 10:042017. április 10., 10:04
Nemcsak folyatta tavalyi köztérdíszítő kezdeményezését a Lórántffy Zsuzsanna Nőegylet, hanem gyarapította is a 812 darabból álló húsvéti dekorációs gyűjteményét. A tagok jó ideje nekiláttak a munkának, hogy a kimondottan kézimunkával készített dísztárgyak virágvasárnapra már felkerülhessenek a főtéri park egyik fájára.
Fotó: Pethő Melánia
Ezeket kasírozással készítették az asszonyok: tojás méretűre felfújt lufikra papírcsíkokat ragasztottak, majd lakkozták, festették, újralakkozták, ezután pedig díszítették. Kézimunka van egyébként a fára került minden darabon. Összesen tizenkétféle technikát alkalmaztak készítőik; írott, berzselt, pingált, festett, hímes, csipkézett, nemezelt, karcolt, kasírozott, szalvéta technikás, horgolt és folt technikás díszek születtek kezeik alatt.
Fotó: Pethő Melánia
– mondta Jánosi Gabriella, a nőegylet elnöke a szombati fadíszítésen.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!