
Fotó: Barabás Orsolya
Nyolcadik kiadásához érkezett az Együtt egymásért, szentmiklósiakért jótékonysági akciót Gyergyószentmiklóson. A kezdeményezés célja továbbra is az, hogy szebbé tegyék a rászorulók karácsonyát. A december 19-ig tartó adománygyűjtésbe bárki bekapcsolódhat, ezúttal a korábbiaknál is több gyűjtőponton fogadják a felajánlott tartós élelmiszert.
2021. november 23., 13:262021. november 23., 13:26
2021. november 23., 15:192021. november 23., 15:19
Évek óta több száz rászoruló családnak visznek az Együtt, egymásért, Szentmiklósiakért elnevezésű akció részeként gyűjtött tartós élelmiszerekből összeállított csomagot. Idén sem marad el a kezdeményezés – jelentette be kedden Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere és Gereöffy Imola, a szociális igazgatóság vezetője.
A közösség összefogására mindig nagy szükség van. A bizonytalanság által beárnyékolt hétköznapokban reményt adhat, ha lehetőségeinkhez mérten az idei adventben is odafigyelünk a közösségünkre. 2021-ben az Együtt egymásért, Szentmiklósiakért program szervezőiként és résztvevőiként is fokozottan vigyáznunk kell egymás egészségére, így – mindannyiunk érdekében – kerülnünk kell a nagyobb létszámú események szervezését” – hangsúlyozta Csergő, hozzátéve, hogy tavalyhoz hasonlóan
Fotó: Barabás Orsolya
Idén is lesz lehetőségük a civil szervezeteknek, cégeknek és a jóérzésű gyergyószentmiklósinak, hogy bekapcsolódjanak az adománygyűjtésbe. A megszokottnál is több gyűjtőponton fogadják a felajánlásokat: a Sláger Centerben, a Bucsin negyedi BB Marketben, a Bucsin negyedi Amigo üzletben, a Virág negyedi Barabás Húsboltban, a főtéri Kordial üzletben, a felszegi Diszkont üzletben , a felszegi Tinka Boltban, valamint hétköznapokon 8 és 16 óra között a szociális igazgatóság Kárpátok utca 5. szám alatt található székhelyén.
A tartósélelmiszer-gyűjtés november 26-án kezdődik és egészen december 19-ig tart. A 2021-es kiadás mottójául Máté evangéliumából választottak: „Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg.”
Gereöffy Imola szociális igazgató elmondta, tavaly 261 családnak, valamint az elhelyező központokba és a szeretetkonyhára is vittek az összegyűlt 3,3 tonna élelmiszerből, így közel ezer embernek lett szebb az összefogásnak köszönhetően az ünnepe.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!