
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Anyatejes Táplálás Világnapi találkozót tartanak Csíkszeredában augusztus elsején, 16 órától a Hargita Megyei Kulturális Központ alagsori előadótermében – tájékoztat a Csíki Anyák Egyesülete, akik a kulturális központ partnerségével tartják a rendezvényt.
2022. július 29., 17:242022. július 29., 17:24
Mint írják szeretettel hívnak minden érdeklődőt, érintett édesanyát, családot a találkozóra, ahol Biró-Kiss Enikő gyógytornász (Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő Központ) beszél a szoptatás lelki erejéről, és Tamás Mónika szülésznővel (Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház), IBCLC laktációs szaktanácsadóval is lehet beszélni.
Arról is tájékoztatnak, hogy szívesen fogadnak pár meghitt fényképet kisbabákról kiállítás céljából, helyszíni dekoráció gyanánt, amit az esemény végén visszaadnak a tulajdonosaiknak.
„Fontos, hogy jó minőségű, nagy felbontású képek legyenek, beküldési határidő augusztus 1-e 12 óra, info@csikianyak.ma” – olvasható a tájékoztatásban.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
szóljon hozzá!