
Ihletvarázs a tavalyi Design Week-ről
Fotó: Design Week Sepsiszentgyörgy/facebook
Változatos programokkal és újításokkal tér vissza a Design Week Sepsiszentgyörgyre október 8–13. között. A többnapos rendezvény helyszínéül ez alkalommal is a sepsiszentgyörgyi Dohánygyár szolgál.
2024. szeptember 05., 19:472024. szeptember 05., 19:47
A szervezők – a Focus Rectus és az ArtWise egyesületek, valamint a Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy – fontosnak tartják a tavalyi rendezvény sikeres programpontjait idénre is megtartani, illetve még szorosabbra fűzni a helyi szakmabeliekkel, tervezőkkel való együttműködést. Az idei rendezvény célja ugyanis találkozási pontot biztosítsani a helyi szakembereknek, és szakmai kapocsként szolgálni a helyi és az ideérkező szakemberek között, hiszen
Ezt a szándékot erősíti a helyi tervezők (grafikusok, építész, designerek) felé intézett felhívás is, amely révén lehetőséget biztosítanak munkáik bemutatására. A jelentkezők 2024. szeptember 22-ig küldhetik el kérésüket elektronikus formában a sepsidesignweek@gmail.com e-mail-címre.
A jelentkezéshez szükséges az alkotás rövid leírása, bemutatása és fényképes formában történő illusztrálása. A beérkező munkákról a szervezők döntenek, majd a kiválasztott alkotások tervei október 8–13. között megtekinthetők lesznek a Dohánygyárban. Részvételi díj 200 lej, amely magában foglalja a tervek nyomtatását is.
A szervezők a kezdeményezéssel a helyi, kreatív iparágat kívánják erősíteni, ennek jegyében várják a jelentkezőket.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!