
Fotó: Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár/Szigeti Szenner Szilárd
Bár azt, hogy a 26. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár milyen formában fog zajlani és milyen kísérőprogramjai lesznek, a koronavírus-járvány második hulláma határozza meg, az biztos, hogy lesz könyvvásár, és idén is sor kerül a töretlen népszerűségnek örvendő olvasás-népszerűsítő játékra.
2020. szeptember 15., 19:552020. szeptember 15., 19:55
Az idei Olvasd el, és játssz velünk! vetélkedő küldetése ugyanaz, mint az előző években, a kortárs irodalom népszerűsítése, az olvasóvá nevelés, amelyre a vásárhelyi könyves szemle szervezői minden évben kiemelt figyelmet fordítanak. A jelentkezőknek az olvasás-népszerűsítő játék szervezői által kijelölt műveket kell elolvasniuk, majd olyan játékos feladatokat kell megoldaniuk, amelyek lehetőséget biztosítanak az olvasói élmények megosztására.
A 26. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár szervezői idén is három fős csapatok jelentkezését várják, osztályonként legtöbb két csapatot, a 4. osztályos, az 5-6. osztályos, a 7-8 osztályos, illetve 9-12. osztályos korosztályból. Az elemisták Kertész Erzsi Göröngyös úti iskola – Gáz van (Cerkabella Könyvkiadó, 2020.) című könyvét kell elolvassák, illetve bebizonyítsák, hogy értő olvasók, az 5-6. osztály számára kijelölt olvasmány Wéber Anikó Cseresznyeliget titka (Pozsonyi Pagony, 2019.) című műve, a 7-8. osztályosok pedig Maksai Kinga Erik és a legfelső utáni emelet (Cerkabella Könyvkiadó, 2019) című könyvét. A líceumi tanulók Berg Judit Az őrzők (Ecovit Kiadó, 2019) című kötetét kell elolvassák.
A csapatok szeptember 25-ig jelentkezhetnek a könyvvásár Facebook-oldalán feltüntetett e-mail-címeken. Nyolcnál több csapat jelentkezése esetén október végén előválogatásra kerül sor. A döntőbe jutó csapatok a 26. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásáron találkoznak egy újabb játékra.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
szóljon hozzá!