
Remélhetőleg az újabb gyümölcsfacsemeték is megélnek és a későbbiekben termést is hoznak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Száz almafacsemetét ajándékoznak a gyergyószentmiklósi képviselőtestület RMDSZ-es képviselői, hogy azok helyi emberek kertjeiben felnőve, idővel egészséges gyümölcsöt hozzanak az őket gondozó családoknak.
2023. március 14., 13:392023. március 14., 13:39
2023. március 14., 15:562023. március 14., 15:56
A gyergyószentmiklósi RMDSZ-es tanácsosok a múlt év tavaszán jelentkeztek először a gyümölcsfa-ajándékozási kezdeményezésükkel, ezt pedig idén is megismétlik.
Amint a kezdeményezés kapcsán tartott sajtótájékoztatón Barabás Orsolya önkormányzati képviselő elmondta, a tavalyi eredményes akció után mindenképpen érdemesnek látták folytatni a kezdeményezésüket. A visszajelzések pozitívak, jó érzéssel figyelik a családok, hogy szépen fejlődnek a csemeték.
A felhívás nem változik, olyan családok igényelhetik a csemetéket, akik kiskorú gyermeket nevelnek, és saját kerttel, udvarral rendelkeznek, ahol elültethetik a fákat. Az igényléseket március 31-ig várják a gyergyószentmiklósi RMDSZ irodájában.
Kellemes élmény volt a tavaly, amikor azt látták, hogy a szülők a gyerekekkel együtt milyen örömmel ültették a fákat, és reméli, hogy idén is ilyen szívesen fogadják majd az emberek az ajándékot – mondta el Kulcsár László. Hozzátette,
Csergő Ottó közölte, hogy a csemetéket az időjárás függvényében április 15 után minden igénylőhöz házhoz viszik majd.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!