
Remélhetőleg az újabb gyümölcsfacsemeték is megélnek és a későbbiekben termést is hoznak. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Száz almafacsemetét ajándékoznak a gyergyószentmiklósi képviselőtestület RMDSZ-es képviselői, hogy azok helyi emberek kertjeiben felnőve, idővel egészséges gyümölcsöt hozzanak az őket gondozó családoknak.
2023. március 14., 13:392023. március 14., 13:39
2023. március 14., 15:562023. március 14., 15:56
A gyergyószentmiklósi RMDSZ-es tanácsosok a múlt év tavaszán jelentkeztek először a gyümölcsfa-ajándékozási kezdeményezésükkel, ezt pedig idén is megismétlik.
Amint a kezdeményezés kapcsán tartott sajtótájékoztatón Barabás Orsolya önkormányzati képviselő elmondta, a tavalyi eredményes akció után mindenképpen érdemesnek látták folytatni a kezdeményezésüket. A visszajelzések pozitívak, jó érzéssel figyelik a családok, hogy szépen fejlődnek a csemeték.
A felhívás nem változik, olyan családok igényelhetik a csemetéket, akik kiskorú gyermeket nevelnek, és saját kerttel, udvarral rendelkeznek, ahol elültethetik a fákat. Az igényléseket március 31-ig várják a gyergyószentmiklósi RMDSZ irodájában.
Kellemes élmény volt a tavaly, amikor azt látták, hogy a szülők a gyerekekkel együtt milyen örömmel ültették a fákat, és reméli, hogy idén is ilyen szívesen fogadják majd az emberek az ajándékot – mondta el Kulcsár László. Hozzátette,
Csergő Ottó közölte, hogy a csemetéket az időjárás függvényében április 15 után minden igénylőhöz házhoz viszik majd.
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
szóljon hozzá!