
Fotó: Mihály Csongor
Összesen 5786 lej gyűlt össze az Areopolis Floorball Sportegyesület idei, sorban a negyedik Nagy Dobás című jótékonysági akcióján. A barátságos floorballmérkőzésen a Floorbulls első gólja után több száz színes labdát dobáltak a nézők a játéktérre, ezeket jelképes összegért a helyszínen lehetett megvásárolni. A befolyt összeget idén Chelbezan Csaba, a floorballosok egykori csapattársának felépülésére, támogatására ajánlja fel a sportegyesület.
2017. december 17., 20:542017. december 17., 20:54
2017. december 17., 20:542017. december 17., 20:54
Az udvarhelyi Black 69 floorballcsapat 2011–2013 között három éven át a hagyományos decemberi barátságos floorballmérkőzésen kérte a nézőket, hogy dobják pályára a magukkal hozott macikat és egyéb plüssállatokat. Ezeket később a karácsonyt a városi kórházban töltő gyerekeknek, a Bice-bóca és a Pro Down Alapítványoknak adták, a játékokból vidéki óvodákba és árvaházakba is juttatva. A jótékonyság 2014-ben is része volt az időközben bejegyzett Areopolis Floorball Sportegyesület programjának, akkor már nem macikat, hanem színes labdákat dobáltak a pályára. A floorballosok 2015-ben másodszor támogatták a Szent Ferenc Egyesület a Sérült Gyerekekért munkáját. A harmadik Nagy Dobás bevételét a homoródalmási Farkas Szilárd felépülésének támogatására ajánlották fel.
Azok, akik nem tudnak megjelenni az eseményen, a támogatásra szánt összeget eljuttathatják az egyesületnek, további információkért a 0743–691096-os telefonszámot lehet hívni.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
Magyar Menyasszony címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, ahol nem csak az elmúlt 500 év menyasszonyi ruháit, levelezéseket tekinthetik meg az érdeklődők, hanem történetekkel is gazdagodnak.
Elkezdődött a pótérettségi írásbeli szakasza: Székelyföldön majdnem kétezer diák vizsgázik. Hétfőn a román írásbelivel kezdik. Egy romántanár tanácsokat is ad a román nyelv gyakorlásához, amelyhez elengedhetetlen az élő román beszéd gyakorlása.
Nicușor Dan államfő pénteken visszaküldte a parlamentnek újratárgyalásra a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt.
szóljon hozzá!