
A gyergyószárhegyi Iskola utcában önerőből aszfaltozott az önkormányzat
Fotó: Gergely Imre
Hamarosan folytatják a csatorna- és vízhálózat építését Gyergyószárhegyen. Eddig 75 százalékban készült el a 6,5 millió lejes uniós finanszírozásból megvalósuló hálózatkialakítás.
2020. február 10., 19:532020. február 10., 19:53
„Ha előre nem látható akadály nem lép fel, júniusra üzemkész kell legyen ez a fontos fejlesztés” – mondta el Danguly Ervin, a település polgármestere, aki egyúttal a gyergyói község idei további beruházásait is ismertette. Mint megtudtuk, szintén uniós pénzekből történő munkálatra készülnek:
Ennek már tavaly nekikezdtek volna, de a közbeszerzésre nem jelentkezett kivitelező, ugyanis a tervek készítésekor figyelembe vett értékekhez képest nőttek a piaci árak. A közbeszerzést újra kiírják, és a polgármester reméli, tavaszra ezt is lebonyolítják, és indulhat a munka, ami révén 13 utca kap így aszfaltburkolatot.
Önerőből is aszfaltoz a község: az Iskola utca nem kerülhetett bele az uniós pályázatba, de hogy a csinódi rész felé vezető út se maradjon el, múlt évben saját költségvetéséből végeztette el a fejlesztést az önkormányzat. Az első réteg aszfalton már közlekednek is a helyiek, de a végső burkolatot, a kopóréteget idén terítik le.
Nem csak a föld alatt és az utak szintjén lesznek munkálatok:
Az Országos Beruházási Társaság (CNI) asztalán van a kultúrház felújításáról és bővítéséről szóló igénylés – jó esély van a jóváhagyására. A szárhegyi felszegi iskola tetőszerkezetét javítani kell, és felújítják a két orvosi rendelő épületét is. A felsorolt javítások mindegyikére nincs még meg a pénz, de azon dolgoznak, hogy ezt előteremtsék – tudtuk meg a községvezetőtől.
Nem építkezés, de a közösség számára legalább olyan fontos, hogy belevágnak a régi, és rossz parcellázási terv kijavításába, és új tervek elkészítésébe. Nagyon sok a konfliktus, vita a földek miatt, ezt akarják ezzel rendezni.
Az egyre hatékonyabb szolgáltatói védelem mellett is fontos, hogy tudatosak maradjunk, és felismerjük a csalások árulkodó jeleit – hívja fel a figyelmet a magyarországi Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a mobilszámok hamisításával kapcsolatban.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
szóljon hozzá!