
Fotó: Rab Zoltán
Harminc éve nem történt felújítás Marosvásárhelyen a Gyémánt piacon, ezt pótolják a héten elkezdett nagyobb lélegzetű munkálattal.
2022. november 23., 15:042022. november 23., 15:04
A Tudor lakótelepen két napi piac van, a Dacia és a Gyémánt. Ez utóbbi nagyon népszerű, sok őstermelő kínálja itt termékeit, nyáron a dinnyeárusok sem kerülik el. Mint a városi piacigazgatóság vezetője, Ujică Valer a Székelyhonnak elmondta, a 90-es évektől nem történt a Gyémánt piacon jelentős felújítás, így most érkezett el ennek az ideje.
Az asztalokat folyamatosan szokták cserélni, évente 20–25 új asztalt helyeznek el a megrongálódottak helyére, így most erre nincs szükség. A saját alapból végzett munkálat összértéke 200 ezer lej, és azt szeretnék, hogy december 6-áig meglegyen.
Fotó: Rab Zoltán
Az igazgató elmondta azt is, hogy bár hétfőtől dolgoznak a piactéren, az árusok továbbra is várják a vásárlókat, hiszen úgy alakították ki a munkatelepet, hogy az asztalok felét használhassák a többnyire zöldségeket és gyümölcsöket kínálók.
Megtudtuk, hogy rendbe teszik a piacot körülvevő kerítést is, de ezúttal nem foglalkoznak a piac mellett lévő kis üzlethelyiségekkel, ezek nagy többsége nem szorul javításra.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!