Fotó: Haáz Vince
A Maros Megyei Tanács szerdán bejelentette, hogy átszervezés miatt ideiglenesen bezárja a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) alárendeltségében működő, neuropszichiátriai fogyatékkal élő gyerekeket ellátó négy marosvásárhelyi központot, hangsúlyozva, hogy a gyerekek biztonságban vannak.
2025. január 22., 19:272025. január 22., 19:27
Az intézmény közleménye szerint az érintett 63 gyermeket más családi típusú otthonokba vagy nevelőszülőkhöz helyezik át, ahol továbbra is teljes körű ellátásban fognak részesülni. A megyei tanács hangsúlyozza ugyanakkor, hogy
Az átszervezés után a központok ismét készen állnak majd arra, hogy biztonságos és gyermekbarát környezetben fogadják a kiskorúakat – tette hozzá a megyei önkormányzat.
A közleményben hangsúlyozzák még, hogy a gyermekek áthelyezésére a Maros megyei kifizetési és szociális felügyeleti ügynökség (AJPIS) tett felszólítást szerdán.
A Maros Megyei Tanács leszögezi: a négy központ működési engedélye decemberben járt le, a törvénymódosítások nyomán pedig szükségessé vált az intézmények átszervezése.
– idézi a közlemény Péter Ferec megyei tanácselnököt.
A Maros Megyei Tanács és a DGASPC leszögezte, minden szükséges intézkedést megtesznek a törvényi előírások betartása érdekében, hogy az átszervezés befejezése után a lehető leghamarabb megnyílhassanak ezek a családi típusú otthonok.
A fogyatékkal élők jogainak tiszteletben tartását felügyelő országos bizottság és a Jogi Forrásközpont képviselői január 11-én arról számoltak be, hogy egy bejelentetlen ellenőrzés során súlyos rendellenességeket találtak a Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC) alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi létesítményben.
A Jogi Forrásközpont (CRJ) képviselői súlyos rendellenességeket találtak a DGASPC alárendeltségében működő, fogyatékkal élő gyermekeket ellátó négy marosvásárhelyi létesítményben a szombat reggeli bejelentetlen ellenőrzés során.
„Ne próbálja meg! Nem működött, és ezután sem fog!” – fogalmaz tömören Facebook-oldalán a Román Rendőrség azzal a trükkel kapcsolatban, amellyel egyesek megpróbálják kijátszani, hogy megbüntessék őket gyorshajtásért.
Közönségtalálkozón osztotta meg a Hunyadi sorozat főszerepét alakító Kádár L. Gellért a produkcióban szerzett tapasztalatait, élményeit Kézdivásárhelyen.
Megússza a 30 millió euró kenőpénz elfogadása miatt alapfokon kapott 11 év és nyolc hónap börtönbüntetést Bukarest ötödik kerületének volt polgármestere, Marian Vanghelie.
Lezárják a Függetlenség utca egy szakaszát munkálatok miatt csütörtök reggeltől – értesíti a gépjárművezetőket és lakókat a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
Egy székelyudvarhelyi színesfémgyártó üzemben csaptak fel a lángok kedden délután, míg szerda reggel Gyergyószentmiklóson egy lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat. Mindkét esetben sikerült gyorsan megfékezni a tüzet.
Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú növényvédő szereket foglalt le a rendőrség Székelykeresztúron egy ellenőrzés során kedden – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Fogadóórát tart a nép ügyvédje Csíkszeredában március 27-én, csütörtökön, a megyeháza 15-ös termében, délelőtt fél 11 és délután 2 óra között.
Több székelyudvarhelyi olvasónk jelezte, hogy egyik hónapról a másikra magasabb összeg szerepelt a szemétdíjas számláikon, anélkül, hogy előzetesen részletes tájékoztatást kaptak volna az áremelkedés okáról. Az alábbiakban rávilágítunk erre.
Fotókiállítás nyílik Székelyudvarhelyen csütörtökön: bemutatják a nagyközönségnek a Homoród Fotóklub munkáit – olvasható a Művelődési Ház Facebook-oldalán.
1 hozzászólás