
A Bucsin negyedi aknák nagy része már másfél éve a helyére került, most jönnek a bekötések
Fotó: Gergely Imre
Új munkacsoportot hozott létre a gyergyószentmiklósi Hő- Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK), így maguk tudják elvégezni a hálózatra való bekötéseket. Eddig, akik csatlakoztatni akarták a háztartásukat a rendszerre, külsős cégeket kellett ehhez keressenek. Egy bekötésre 862,88 lejt számolnak fel.
2023. április 01., 11:302023. április 01., 11:30
2023. április 01., 22:232023. április 01., 22:23
Megtörtént a munkacsoporthoz szükséges személyzet alkalmazása, így mostantól saját munkatársakkal rendelkezik a HVCSK a bekötések, hálózatra való csatlakozások elvégzésére – ez az ivóvíz- és csatornahálózatra való rákapcsolódásokat is meg tudja oldani. Amint György János, a HVCSK szóvivője elmondta,
A HVCSK eddig csak jóváhagyta a bekötéseket, illetve elhelyezte a plombákat, vagyis az ólomzárakat a csatlakozási pontokon.
Amint a szóvivő részletezte, egy ilyen bekötésre 862,88 lejt számolnak fel (ebben benne van az áfa), ami tartalmazza a munkagép bérét, három munkás három órai munkáját és 150 lej értékben a szükséges anyagokat is. Úgy számolnak, hogy ez az esetek nagy részében fedezi majd a munkálat költségeit,
György elmondta, hogy amint az időjárás engedi, nekikezdenek a bekötéseknek a Bucsin lakótelepen. Rámutatott, hogy ugyan egy lépcsőházban 20 vagy több lakrész is van, de lépcsőházanként egy bekötésről van szó.
A munkálat értéke lépcsőházanként valamivel 1000 lej fölött lesz (anyagszükséglettől és időtől függően), ezt pedig a lakók száma szerint fogják szétosztani a számlázás során.
A HVCSK április elsejétől új árakat határozott meg a szennyvíz szippantására (286,75 lej/óra) és csatornamosásra (249,82 lej/óra). A csatornatisztítás, -mosás és szippantás díja egyben 300,04 lej/óra; ezek is áfás árak. Megjegyzik, hogy azokban az esetekben, amikor a művelet 30 percnél rövidebb ideig tart, a minimális fél óra munkaidő kerül kiszámlázásra.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
Ezen a hétvégén naponta több mint 5000 tűzoltó teljesít szolgálatot, akik csaknem 4000 járművel és más technikai eszközzel állnak készenlétben sürgősségi orvosi segítségnyújtásra és tűzoltásra.
Gondoskodnak a gólyákról Csomakőrösön: miután a tavaly egy gólyafészek kigyúlt a faluban, három fészektartó fémvázat is felszereltetett a kovásznai polgármesteri hivatal.
Az S&P Global Ratings megerősítette Románia hosszú és rövid lejáratú államadósság-besorolását a BBB mínusz/A-3 szinten, a kilátást pedig továbbra is negatívnak minősítette – derül ki a hitelminősítő közleményéből.
Dacian Cioloș április 6-ától, hétfőtől elnöki tanácsadó lesz. A Nicușor Dan államfő által aláírt rendelet pénteken jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
szóljon hozzá!