
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
4 Celsius-fok volt szerda reggel Csíkszeredában, de a többi székelyföldi településen sem sokkal rózsásabb a helyzet hőmérsékleti szempontból. Itt az ősz.
2023. szeptember 06., 09:002023. szeptember 06., 09:00
2023. szeptember 06., 10:502023. szeptember 06., 10:50
Kétségtelenül megérkezett az ősz, ez a szerda reggeli hőmérsékleti értékekből is jól látszik. Bár az Országos Meteorológiai Igazgatóság cikkünk publikálásáig nem frissítette a legalacsonyabb hőmérsékleti értékeket összesítő térképet, a levegő hőmérsékletét összegző térképen azt látjuk, hogy
Ennél kicsit jobb a helyzet Székelyudvarhelyen és Sepsiszentgyörgyön, ahol 7 Celsius-fok volt, míg Kézdivásárhelyen és Marosvásárhelyen ez az érték már 9 Celsius-fok volt a reggeli órákban.
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Időközben frissítette az Országos Meteorológiai Igazgatóság a legalacsonyabb hőmérsékleti értékeket mutató hőtérképét is, amiből az derül ki, hogy
Ezzel ismét Csíkszereda volt a leghidegebb pontja az országnak, ugyanis Gyergyóalfaluban 2,6 Celsius-fokot, míg Maroshévízen 3,6 Celsius-fokot mértek szerda hajnalban.
A meteorológusok szerint a következő napokban is 1-2 fokos minimumok várhatók a térségben, nappal 21-24 fokig melegszik a levegő.
Az 1961 és 2010 közötti mérések szerint 1986-ban volt a leghidegebb szeptember 6-án Csíkszeredában, akkor mínusz 3,6 Celsius-fokot mutattak a hőmérők – emlékeztet az Agerpres.
Robbanás rongált meg péntekre virradóra egy libériai felségjelzésű szénszállító hajót Románia kizárólagos gazdasági övezetében, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 22 tengeri mérföldre délkeletre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
szóljon hozzá!