
Fotó: Barabás Orsolya
Több mint ezerkétszázan vettek részt a gyergyószentmiklósi RMDSZ által szervezett takarítási akción csütörtökön. Nem kevesebb, mint 25 traktor-utánfutónyi szeméttől szabadították meg a város körüli területeket, patakokat.
2022. június 03., 16:432022. június 03., 16:43
2022. június 03., 18:132022. június 03., 18:13
Egy nyílt nap a természetben címmel szervezett környezettudatosságra nevelő szemétszedési akciót a gyergyószentmiklósi RMDSZ. A programba bekapcsolódtak az általános- és középiskolák, de több vállalkozó is felkarolta a kezdeményezést.
Csütörtökön reggel 8 órakor az iskolák, illetve a művelődési ház elől indultak az osztályok. Amint a szervezők elmondták, a város minden iskolája bekapcsolódott az akcióba, több mint ezer tanuló vonult ki, és természetesen a pedagógusok is elkísérték a diákjaikat a városszéli részekre, hogy a mezőket, patakmedreket kitakarítsák.
A diákok mellett mezőgazdasági társaságok, a polgármesteri hivatal, a város köztisztasági cége, a Vitalissima és más vállalkozások alkalmazottai is részt vettek a takarításban. Nagy mennyiségű műanyag palack és háztartási jellegű hulladék mellett, gumiabroncsok, bútorok, elektronikai cikkek is hevertek a mezőben.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!