Fotó: Barabás Orsolya
Elkezdődött az új tanév hétfőn délelőtt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem gyergyószentmiklósi földrajz-turizmus kihelyezett tagozatán. Összesen 130 diák számára csengettek be a huszonöt éves intézményben, ahol az alapképzés mellett a mesteri tagozat is teret nyer, hiszen az idén végzettek közül mindenki folytatta a tanulmányait.
2022. október 03., 15:392022. október 03., 15:39
2022. október 03., 16:222022. október 03., 16:22
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozatán hétfőn délelőtt tartották a 2022–2023-as tanévnyitó ünnepséget, amelyen Dombay István igazgató visszaemlékezett arra az időszakra, amikor huszonöt évvel ezelőtt Dézsi Zoltán akkori polgármesterrel megálmodták az intézmény létrejöttét.
„Nagyon sok és kemény munka volt, de sikerült” – összegezte, hozzátéve, hogy október 28-án külön megünneplik a negyed évszázados évfordulót. Elhangzott,
és idén a korábbinál hamarabb beteltek a helyek, hiszen az összes alapképzésen végzett hallgató folytatta a tanulmányait mesterin.
Fotó: Barabás Orsolya
Az intézményben összesen 130 diák számára kezdődött meg a tanév. Dombay István igazgató kiemelte,
A jelenlévőket dr. Mara Vasile egyetemi adjunktus is köszöntötte, aki szintén történelmi visszatekintőt tartott, majd dr. Dézsi Zoltán elmondta, hogy ez a tanév már az 57. számára tanárként, és ezt ő az élet ajándékaként, kegyelemként éli meg. „Huszonöt évvel ezelőtt Gyergyószentmiklós kulturális, szellemi életének megemeléséhez nélkülözhetetlen volt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem kihelyezett tagozatának létrehozása” – hangsúlyozta Dézsi Zoltán.
Az évnyitót követően a kábítószerek káros hatásairól hallhattak tájékoztatót a jelenlévők, majd keddtől elkezdődik az oktatás a 2022–2023-as tanévben a BBTE gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozatán is.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
Nem adott elsőbbséget a furgon vezetője a motorosnak, ez okozta a hétfői közlekedési balesetet Kökösben – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
Csak az új, elektronikus személyazonossági igazolványt lehet igényelni Székelyudvarhelyen is keddtől – hívja fel a figyelmet a belügyminisztérium értesítésére hivatkozva a helyi önkormányzat.
Alig egy hónapja óriási sikert aratott a Rádió GaGán portálunk játéka, ezen felbuzdulva pedig egy újabba vágtunk bele!
Szúnyog- és kullancsirtást végeznek Gyergyószentmiklós több pontján csütörtökön este 9 órától.
A mostani helyzet meg fogja rostálni a vállalkozókat, de arra kell figyelni, hogy a vagyon maradjon a közösségen belüli tulajdonban – fogalmazott Bíró Barna Botond. A hargitai tanácselnök szerint Parajd jelene nagyon nehéz, a jövője azonban biztató.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
szóljon hozzá!