
Csíkszereda városvezetői 1,49 millió lej értékben írtak alá kedden szerződést a bukaresti Concrete & Design Solutions Kft.-vel huszonöt tömbház hőszigetelési munkálatainak tervezésére. A tervezés magában foglalja a beavatkozási munkálatok jóváhagyási dokumentációjának (DALI) összeállítását és a végleges műszaki terveket is.
2023. május 30., 13:582023. május 30., 13:58
A tervezési szerződésben érintettek a további tömbházak:
Decemberi forradalom utca 15–17–19., 36/ABC;
Fenyő utca 1/AB;
Festő Nagy István sétány 8/AB, 10/AB;
Gyermek sétány 13/ABC;
Hősök utca 5.;
Müller László 2/AC, 6/AB, 8/AB, 11/AB, 13/AB, 15/AB, 19/AB, 21/AB, 23/AB;
Nagyrét utca 20/AB;
Nicolae Bălcescu utca 2.;
Pacsirta sétány 8/AB;
Temesvári sugárút 5., 9., 24–26–28., 42–48., 45–51.;
Tudor Vladimirescu utca 19., 27/ABC.
A majdani kivitelezés után a Müller László utca és a Temesvári sugárút teljesen új utcaképet nyer – írja közleményben a csíkszeredai városháza.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!