
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Huszonnyolc új koronavírus-fertőzést mutattak ki Háromszéken az elmúlt 24 órában. Ebben az időszakban 278 tesztet végeztek el, huszonhét fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak, és egy koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás került be a nyilvántartásba, tájékoztat kedden a prefektúra.
2021. március 02., 19:592021. március 02., 19:59
Az elhunyt 74 éves bodzafordulói férfinak társbetegségei is voltak, cukorbetegség, magas vérnyomás, és máj citolízis szindróma. A keddi adatok szerint Kovászna megyében 64-en vannak intézményes karanténban és 402-en lakhelyi elkülönítésben.
Az ellenőrzések során kilenc személyt összesen 2000 lejre bírságoltak, mert nem viselték a védőmaszkot, három személyt pedig figyelmeztetésben részesítettek, mert nem tartották be az éjszakai kijárási tilalmat. Kovászna megyében 0,83 ezrelék a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató. Dobollópatakon és Maksán 3,24 illetve 3,25 ezrelék a mutató. Erősdön, Bodokon, Kökösben, Kommandón, Kovásznán, Nyárasfalván, Illyefalván, Bodzafordulón és Zágonban az incidencia 1,5-3 ezrelék között van. Sepsiszentgyörgyön, Árkoson, Kilyénben, Dálnokon, Kézdialmáson, Zabolán a mutató 1-1,5 ezrelék közötti. Tizenöt településen egy vagy annál kisebb a incidencia, kilencvennégy településen nem mutattak ki a koronavírus-fertőzést.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
szóljon hozzá!