
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az utóbbi 24 órában Maros megyében 22 koronavírusos személyt regisztráltak, ahol a járvány kezdete óta összesen 1429-en fertőződtek meg a SARS-COV-2 vírussal.
2020. szeptember 02., 16:282020. szeptember 02., 16:28
A Maros megyei prefektusi hivatal tájékoztatása szerint szeptember 2-áig Maros megyében összesen 1429 koronavírus-fertőzést regisztráltak, az elmúlt 24 órában 22 új fertőzöttet jegyeztek. Az említett esetek nem újratesztelt fertőzöttek, hanem olyanok, akiknek az első teszteredménye lett pozitív. Az új eseteken kívül még hat újratesztelt páciensnek lett pozitív a teszteredménye.
A Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) tájékoztatása szerint összesen 125 személy van beutalva koronavírus-fertőzéssel a megye kórházaiba. Ugyanakkor 665 személy távozott eddig gyógyultan a kórházból, még 381 tünetmentes, de pozitív teszttel rendelkező személyt tíz nap után engedtek haza, és 99 személyt saját kérésre engedtek ki, vállalva az otthontartózkodást, illetve 67 személy koronavírus-gyanújával van kórházba utalva, teszteredményekre várnak.
Eddig összesen 107 személy hunyt el koronavírussal összefüggő okok miatt Maros megyében – áll a Maros megyei prefektusi hivatal közleményében.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!