Sikerült azonosítani és őrizetbe venni két gyanúsítottat abból a négytagú bűnbandából, akik augusztusban 31 ezer eurós kárt okoztak miután elloptak egy személygépkocsit és más javakat egy Maros megyei udvarról.
2022. október 13., 13:122022. október 13., 13:12
2022. október 13., 13:122022. október 13., 13:12
Mint a Maros megyei rendőrségtől megtudtuk augusztus 9-re virradóra a Szászrégen és Déda közötti Felsőrépa községben különös lopás történt. Négy, 18-36 év közötti férfi behatolt egy felsőrépai udvarra, ahonnan elloptak egy 27 ezer eurós gépkocsit és más javakat is. Az általuk okozott kár értéke 31 ezer euró.
A Szászrégen melletti Marosvécs község rendőrei szeptember 26-án vették őrizetbe az ügy egyik gyanúsítottját. A 36 éves marosludasi férfit ezt követően 30 napos előzetes letartoztatásba helyezték. Október 12-én, szerdán szintén a marosvécsi rendőrök, a marosvásárhelyi nyomozók segítségével azonosítottak egy 22 éves nyárádtői fiatalt, akiről azt feltételezik, hogy tagja volt a bűnbandának. Őt 24 órára vették őrizetbe.
A nyomozást folytatják a másik két gyanúsított azonosítása és felelősségre vonása érdekében.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.