
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében 27 új koronavírus-fertőzést azonosítottak az elmúlt 24 órában, tájékoztat kedden a prefektúra. Ebben az időszakban 201 tesztet végeztek, 494 aktív esetet tartanak nyilván.
2021. április 27., 20:112021. április 27., 20:11
Háromszéken a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 2,22 ezrelék, folytatódik a csökkenés. Sepsiszentgyörgyön az incidencia 3,51 ezrelék, ha 3,5 alá esik, megszűnnek a hétvégi korábbi boltbezárásra és kijárási tilalom kezdetére vonatkozó korlátozások.
Továbbra sincs egyetlen településen sem 7,5 ezrelék felett a mutató, Barátoson, Gidófalván, Rétyen, Mikóújfaluban és Árkoson 4 és 7,5 ezrelék között van a mutató. Sepsiszentgyörgyön, Kökösben, Vargyason, Maksán és Kommandón 3 ezrelék feletti az incidencia, de nem haladja meg a 4 ezreléket, még a piros forgatókönyv van érvényben.
Tizenhárom településen a mutató 1,5 és 3 ezrelék között van, ezek között Kézdivásárhely az egyetlen város, Kovásznán és Baróton 1,5 ezrelék alá csökkent az incidencia. Három településen nincs hivatalos koronavírus-fertőzött. Az ellenőrzések során 26 bírságot róttak ki 15 500 lej értékben a járványügyi óvintézkedések megszegése miatt. Az oltásközpontokban eddig 42 401 személyt immunizáltak koronavírus ellen.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.