
Jó hírrel érkezett Soltész Miklós Csíksomlyóra. Húszmillió forinttal segítik a ferenceseket
Fotó: Gábos Albin
Magyarország kormánya mintegy húszmillió forinttal, azaz több mint 300 ezer lejjel támogatja a csíksomlyói ferences rendi szerzeteseket Ferenc pápa június elsejei csíksomlyói látogatásának előkészítésében – jelentette be Soltész Miklós, Magyarország Miniszterelnökségének egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára csütörtök délután a csíksomlyói kegytemplom előtt tartott sajtótájékoztatóján.
2019. január 24., 17:132019. január 24., 17:13
2019. január 24., 17:192019. január 24., 17:19
Megbeszélést tartottak csütörtökön Csíksomlyón Soltész Miklós és a ferences rendi szerzetesek arról, hogy hogyan tudja támogatni a magyar kormány a pápalátogatás előkészületeit. „Ennek az egyedülálló történelmi események a megszervezéséhez segítségre van szükség, ezért erről tárgyaltunk a ferences atyákkal.
– adta hírül az államtitkár, hozzátéve, hogy amint a ferencesek konkrétan a feladatok megjelölésével elküldik az igényüket, a megígért összeget minél gyorsabban utalják, hogy az előkészületeket elkezdhessék.
„Hatalmas lehetőség és egyben felelősség, hogy megmutassuk az itteni és szerte a világon élő magyaroknak, hogy ez az ünnep egy közös ünnep.
– hangsúlyozta az államtitkár. Megjegyezte azt is, hogy a pápalátogatás történelmi lehetőség az itt élő nemzetek egymásra találására. „A megbékélésre oly nagy szükség van a kereszténység és a nemzetek megmaradása érdekében.
– mondta.
EP-választások
Csíksomlyói útja során Soltész Miklós államtitkár említést tett a közelgő európai parlamenti választásokról is. Mint magyarázta, ezúttal a tét nagy, hiszen nem mindegy, hogy „migrációpárti társaság” nyeri-e a választásokat, vagy olyanok, akiknek fontos a nemzetek, a kereszténység megmaradása Európában. Arra biztatja ezért a választópolgárokat, hogy vegyenek részt a soron következő EP-választáson.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
6 hozzászólás