
Archív
Fotó: Pethő Melánia
Rendhagyó módon egy héttel később, augusztus 1-jén rendezik meg a Gyilkostói Népművészeti Sokadalmat. A rendezvény ezúttal nem a Szent Kristóf-búcsú köré szerveződik, hanem az Egyfeszt Összművészeti Fesztivál keretében tartják meg. A gyilkostói Szent Kristóf-kápolna felszentelésének huszadik évfordulója alkalmából július 25-én lesz ünnepség.
2021. július 21., 14:342021. július 21., 14:34
2021. július 21., 14:392021. július 21., 14:39
A Gyilkostói Népművészeti Sokadalom hagyományos rendezvénye a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központnak, amit korábban mindig Szent Kristóf napjával és a búcsúval összekötve tartottak meg.
„Mivel az Egyfeszt társszervezői vagyunk, és a két dátum nagyon közel lett volna egymáshoz, illetve az ötletelés során arra is hangsúlyt fektettünk, hogy a Gyilkostónál minél színesebb program legyen, úgy döntöttünk, hogy augusztus 1-jére tesszük” – ismertette Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Ezúttal új nevet is adtak a rendezvénynek, játszva a sokadalom szóval: Sok a dalom címet viseli a többórás zenei és táncprodukcióval tarkított, több helyszínen megszervezett program. Délelőtt tizenegy órától kezdődik a Gyilkos-tó partján a kézművesvásár, majd egy órától többórás zenés-táncos produkció lesz. Fellép Nisztor Mihály és zenekara, akiknek nagyon színes a repertoárjuk, a hagyományőrző gyimesi és székelyföldi népzene és néptánc mellett román dalok, magyar nóta, klasszikus operett és világslágerek is elhangzanak majd.
– részletezte Fórika Sebestyén. Emellett komolyzenei koncertet ad a Kósa&Friends Kamaraegyüttes, és lehetőség lesz a Kis-Cohárdon található via ferrata kipróbálására is, ehhez előzetes regisztráció szükséges a 0741–131020-as telefonszámon.
A Gyilkostói Sok a dalom tehát augusztus 1-jén lesz, de egy héttel korábban, július 25-én Szent Kristóf napján is különleges eseménynek ad otthont a Gyilkos-tó – tudtuk meg Keresztes Zoltántól, a Szent István-templom plébánosától. Idén ünneplik a Szent Kristóf-kápolna felszentelésének húszéves évfordulóját. A búcsús szentmise vasárnap délután egy órától lesz, amelyen Tamás József nyugalmazott segédpüspök fog prédikálni, aki két évtizede felszentelte a gyilkostói kápolnát. A szentmisét követően ünnepélyes székelykapu-avatásra is sor kerül.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!