
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kétnapos rendezvénysorozattal emlékeznek meg jövő hétvégén Agyagfalván az 1848-as székely nemzetgyűlésről. Többek között leleplezik a székely-magyar összetartozást jelképező szobrot, vándorkiállítást nyitnak meg, ugyanakkor huszártábort alakítanak ki és ügyességi vetélkedő is lesz a lovasok számára.
2021. október 05., 16:522021. október 05., 16:52
2021. október 05., 18:532021. október 05., 18:53
Az előző évekhez képest lényegesen nagyobb lélegzetű, kétnaposra bővített rendezvénysorozattal szeretnének megemlékezni az 1848-as agyagfalvi nemzetgyűlésre október 16-17-én, amelyen nem titkolt cél a helyi értékek népszerűsítése – számolt be Ülkei Zoltán bögözi polgármester, a helyi önkormányzat, az Agyagfalva 1848 Alapítvány, az agyagfalvi református egyházközség, valamint a Székelyudvarhelyi Hagyományőrző Székely Huszárezred társszervezésében megvalósítandó eseményről.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kászoni Szilárd agyagfalvi református lelkipásztor elmondta, a Magyar Országgyűlés 2018-as döntése alapján október 16-a
Kotormán Norbert és Kotormán László alkotását a magyar állam támogatásával sikerült megvalósítani, a mű pedig a székely-magyar egységet szimbolizálja. Az részvevők innen az Agyagfalva bejáratánál lévő szoborcsoporthoz vonulnak, ahol a megszokott módon
A másnapi program istentisztelettel kezdődik.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Dakó Tibor, a Székelyudvarhelyi Hagyományőrző Székely Huszárezred kapitánya rámutatott: a kétnapos megemlékezés idejére huszártábort rendeznek be a helyi múzeum körüli téren – ezt
A cél, hogy élményt nyújtsanak az odalátogatóknak. Vasárnap ügyességi vetélkedőt szerveznek az Erdély minden vidékéről érkező hagyományőrző huszároknak, amelynek lényege a lovassport, illetve a hagyományok népszerűsítése.
– fogalmazott Dakó.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ülkei Zoltán hangsúlyozta, hogy a rendezvénysorozat kiemelt része lesz egy, a budapesti értéktár által biztosított vándorkiállítás megnyitója is, amelyet az agyagfalvi múzeumban tartanak. Hamarosan a pontos programot is közzéteszik.
Kászoni Szilárd ugyanakkor megjegyezte, hosszú távon gondolkodva, a huszárokkal együttműködve szeretnék jobban bemutatni a szintén ott zajlott 1506-os nemzetgyűlést is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!