
Újabb szemétgyűjtési akciót szerveznek a Sepsibükszád és a Bálványos Resort közötti útvonalon. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Föld Napja alkalmából április 24-én, hétfőn immár harmadik alkalommal szerveznek szemétgyűjtési akciót a Sepsibükszád és a Bálványos Resort közötti útvonalon, tavalytól már kiterjesztve a Szent Anna-tóig.
2023. április 17., 09:562023. április 17., 09:56
A szervező Bálványos Resort szálloda szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint a Tavaszi erdei nagytakarítás elnevezésű környezetszépítő eseményen társszervezőként részt vesz a Sepsibükszádi Polgármesteri Hivatal, a sepsibükszádi Mikes Ármin Általános Iskola, a lázárfalvi Szent Anna Közbirtokosság, a Pro Szent Anna Egyesület, a Kézdivásárhelyi Magánerdészet részéről pedig Jani Balázs.
A kezdeményezéshez tavalytól csatlakozott a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Tagozata és a sepsibükszádi BIFISZ Ifjúsági Szervezet. Idéntől a Csíkkozmási Polgármesteri Hivatal is csatlakozott az akcióhoz.
– közölte Bálint-Bálint Lóránt turisztikai menedzser, a közlemény szerzője.
„Mint minden évben, a közel 20 kilométeres útszakasz megtisztítására a sepsibükszádi Mikes Ármin Általános Iskola 5-8. osztályos diákjai és pedagógusai, a sepsibükszádi BIFISZ Ifjúsági Szervezet tagjai, a Sepsibükszádi Polgármesteri Hivatal alkalmazottai, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Tagozatának oktatói és hallgatói vállalkoznak.
Az előző évekhez hasonlóan a résztvevő diákoknak köszönetképpen munkájukért kalandpark belépőt ajánlottak fel a Bálványos Adventure Parkba, de idéntől választhatják a részvevők a Szent Anna-tó és Mohos Tőzegláp Rezervátum látogatását is a lázárfalvi Szent Anna Közbirtokosság jóvoltából.
Az eseménynek további két támogatója van: a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) és a Csíki Csipsz – áll a közleményben.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
szóljon hozzá!