
Fotó: Barabás Orsolya
Az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is sok gyergyószentmiklósi számára teszik szebbé a húsvéti ünnepeket a jóérzésű embereknek köszönhetően. Az Együtt, egymásért, Szentmiklósiakért akció részeként az önkormányzat szociális igazgatóságának munkatársai ötven helyre szállítanak csomagot, az első adagot pénteken délelőtt vitték felszegi időseknek.
2021. március 26., 11:502021. március 26., 11:50
A jelenlegi nehéz életkörülmények között sem feledkeznek meg a rászorulókról a jóérzésű gyergyószentmiklósiak.
– ismertette Kertész László, a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal sajtóreferense.
Fotó: Barabás Orsolya
A csomagokban tartós élelmiszer, édesség és kalács található, és olyan helyekre viszik, ahol valóban szükség van az adományra. „Tíz olyan rászoruló is kap most csomagot, aki korábban nem szerepelt a szociális igazgatóság adatbázisában, de szomszédok, ismerősök jelezték, hogy szükségük van a segítségre” – hangsúlyozta a sajtóreferens.
Fotó: Barabás Orsolya
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
szóljon hozzá!