
Fotó: Juventutti Alapítvány
A csíkszeredai Juventutti Alapítvány húsvét előtt csomagokat osztott szét 25 környékbeli rászoruló család részére. Adakozásuk sikerén felbuzdulva újból meghirdették az akciót, amire újból sikerült 5000 lejt összegyűjteniük.
2020. április 19., 13:542020. április 19., 13:54
Az előző alkalommal összegyűlt ötezer lejt másodjára is gond nélkül összeadta a csíki közösség. „Az utolsó adakozás után több, mint harminc család keresett meg azzal a kéréssel, hogy amennyiben tudunk, segítsünk nekik is.
– számolt be Hasenec Tímea. Az alapítvány elnöke rámutatott, annak ellenére, hogy nem jártak be a lakásokba, a látottak alapján lesújtó körülmények között élnek ezek a családok. „Az érvényben levő korlátozásokat figyelembe vettük az átadásoknál, így legtöbbször a családokat a kapuba hívtuk ki, ott adtuk át a csomagokat” – mondta.
Fotó: Juventutti Alapítvány
Hozzátette, hogy egy olyan utcába is ellátogattak, ahol van pár nehéz sorsú család, a környék roma családjai pedig, amint meghallották a csomagok érkezését, ők is beálltak a sorba. „Fontos kiemelni, hogy nálunk a gyermekek oktatása kizáró tényező.
– részletezte.
A visszajelzésekre kitérve Tímea rámutatott: azok a családok, akikhez újból ellátogattak, elégedettek voltak, elmondásuk szerint elégséges volt az élelmiszer a húsvéti ünnep alatt és nagyon örültek a második rend csomagnak. A legnagyobb család, amelyet meglátogattak, nyolc gyermekkel rendelkezik.
– szögezte le az elnök.
Fotó: Juventutti Alapítvány
Második alkalommal összesen 169 szerény körülmények között és mélyszegénységben élő csíkszeredai és Csíkszereda környéki gyermek részesülhetett az adományokból. Az 50 család számára előkészített csomagokat a múlt héten adták át.
„Május elején újabb csomagosztást tervezünk, az adakozás már elindult az alapítvány weboldalán. Ugyanakkor köszönetet mondunk minden felajánlónak, hiszen nélkülük ezek a családok nem részesülhetnének mindennapi élelmiszerben ” – fogalmazott Tímea.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
szóljon hozzá!