
Hamarosan folytatódhat a kivitelezés
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kedvezőtlen időjárás miatt ugyan még nem látott munkához a kivitelező, de hamarosan folytatják az útfelújítást a Székelypálfalva és Énlaka között húzódó 136B jelzésű megyei úton. Hargita Megye Tanácsa pályázatot is leadott a projekt akadálytalan finanszírozása érdekében.
2022. április 14., 09:032022. április 14., 09:03
Tavaly tavasszal kezdődött a 136B jelzésű megyei út felújítása a Székelypálfalva és Énlaka között található, még aszfaltozatlan 8,1 kilométeres szakaszon. A munkálat elvégzését 28,2 millió lejért vállalta el a kivitelező, az összeg nagy részét Hargita Megye Tanácsa (HMT) fizeti, a többit kormánytámogatásból biztosítják. A munkálatot két szakaszra osztották, először a Székelypálfalva és Firtosváralja közötti részen kezdett el dolgozni a megbízott építkezési cég.
Kovács Lehel farkaslaki polgármester lapunknak elmondta, tavaly elsősorban a föld- és betonozási munkálatokat végezte el a vállalkozó. Ennek részeként kijavítottak két jelentős, a korábbi évek esőzései következtében kialakult útleszakadást, felépítették a támfalakat, illetve a vízelvezető sáncok egy részét is.
Neki azt ígérte a megyei tanács vezetősége, hogy a húsvéti ünnepek után folytatódni fog a munka. Az elöljáró arra is kitért, hogy az útfelújítás miatt több, az épülő ivóvízhálózathoz tartozó vezetéket is át kellett helyezni. Ez késleltette a rendszer beindítását, de mostanra sikerült elhárítani a legtöbb gondot, így jó eséllyel nyárig megtörténik az üzembe helyezés.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond, a megyei tanács alelnöke megerősítette lapunknak, hogy mielőbb szeretnék folytatni az útfelújítást, és arra várnak, hogy az időjárási viszonyok is megfelelőek legyenek. Rámutatott, eddig saját költségvetésükből finanszírozták a beruházást, de időközben pályázatot adtak le az Anghel Saligny programban, remélve, hogy megítélik számukra a további építkezéshez szükséges büdzsét.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!