
Fotó: 123RF
Szalmonellagyanús Kinder-tojásokat és más Kinder-csokoládétermékeket hív vissza az Auchan üzletlánc, miután kiderült, hogy Romániába is érkeztek a Belgiumban gyártott, szalmonellagyanús termékekből. Számos termékcsalád érintett a visszahívásban, többek közt a nagy népszerűségnek örvendő Kinder-tojás is.
2022. április 08., 16:472022. április 08., 16:47
2022. április 08., 16:512022. április 08., 16:51
Az EU több tagállamában már jelentettek szalmonella okozta megbetegedést, amelyekről bebizonyosodott, hogy
Kilenc európai országban több tucat megbetegedésről van szó: Nagy Britanniában legalább 63, a termékekkel összefüggésbe hozható megbetegedést azonosítottak, amelyek nagy része az 5 év alatti gyermekek körében fordult elő,
Az Auchan üzletlánc romániai képviselete is bejelentette, hogy visszahívja a forgalomból és a vásárlóktól a Ferrero vállalat által kereskedelembe bocsátott Kinder-termékeket szalmonella gyanúja miatt.
Aki ilyen termékeket vásárolt, annak érdemes megnézni a tojás vonalkódja alatt írt számot, és összehasonlítani a visszahívott termékek vonalkódjával, amit itt lehet böngészni.
Ilyen Kinder termékek az Auchan üzletláncba jutottak, többek között a két marosvásárhelyi áruház is szerepel a listán.
– állítólag vásárlási nyugta felmutatása nélkül is.
A Szalmonella-baktérium okozta fertőzés jellemző tünetei a hasmenés, hányás, magas láz, de enyhébb esetben csak hőemelkedés, levertség tapasztalható, egyéntől függően a fertőzés tünetmentes is maradhat. A tünetek általában a fertőzést okozó étel elfogyasztása után néhány órával, vagy pár nappal később jelentkeznek.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!