Teltházzal és vastapssal fogadta Kézdivásárhely a „hazatérő” Kádár L. Gellértet, a Hunyadi filmsorozat főszereplőjét, aki kendőzetlen őszinteséggel vallott életéről, a forgatási időszakról, illetve a számára általános ismertséget hozó szerepről.
2025. március 18., 21:342025. március 18., 21:34
2025. március 18., 23:062025. március 18., 23:06
Fotó: Csulak Zoltán
Teltházzal és vastapssal fogadta Kézdivásárhely a „hazatérő” Kádár L. Gellértet, a Hunyadi filmsorozat főszereplőjét, aki kendőzetlen őszinteséggel vallott életéről, a forgatási időszakról, illetve a számára általános ismertséget hozó szerepről.
2025. március 18., 21:342025. március 18., 21:34
2025. március 18., 23:062025. március 18., 23:06
A Vigadó Művelődési Központban tartott közönségtalálkozón a zabolai származású színész Máthé Kincső rádiós újságíró kérdéseire reflektálva elmondta:

A nemzetközi koprodukcióban készült, de egyébként magyar gyártású Hunyadi-sorozat sokak tetszését elnyerte, de a meztelenkedős jelenetek miatt ellenérzéseket is kiváltott. Elemzés.
A nézők tíz órában láthatják azt, amivel a színész elmúlt öt évét kitöltötte, ami magába foglalta a hosszadalmas kiválasztási folyamatot, az akciójelenetekre való felkészülést és magát a forgatást.
Fotó: Csulak Zoltán
Kádár L. Gellért elmondta: nagyon élvezte a kaszkadőrökkel való közel féléves közös kőkemény munkát, akiknek segítségével
Azt is elárulta, hogy a középkori harci modort olyannyira jól elsajátította, hogy a Hunyadi forgatásának lejárta után
Fotó: Csulak Zoltán
„Az élet megy tovább, nem fekszek bele a sikerbe” – hangoztatta, ahogy azt is, hogy reméli a sorozat egyfajta ugródeszka lehet számára, azok a képességek, amelyeket itt elsajátított, új kapukat nyitnak meg számára. Olyan lehetőségeket keres, amelyek mind emberileg, mind szakmailag kihívást és fejlődést jelenthetnek számára. Azt is elárulta, hogy
Jótanácsként az önmagunkba vetett hit jelentőségét emelte ki.
„A legfontosabb: higgy magadban, függetlenül attól, hogy ki mit mond. Én sokáig hittem másoknak, akiknek véleménye nem felemelt, hanem degradált.
– hangoztatta, hozzátéve, hogy merni kell kilépni a komfortzónából.
Fotó: Csulak Zoltán
„Amikor szembejött velem ez a lehetőség, gyomoridegem lett a változás lehetőségétől, mert eszembe jutott, hogy ha ezt elvállalom, fel kell mondanom a lakásomat, fel kell mondanom a társulati tagságomat, el kell hagyjam azt a várost, ahol nyolc évig éltem, szorongást és félelmet idézett elő bennem, de közben meg azt gondolom, hogy ahol a félelem megjelenik, abba bele kell állni.
Arról is mesélt, hogy a belső hang mellett bizonyos ómenszerű jelek is a szerep mellett szóltak.
– osztotta meg különleges élményét a színész.
Fotó: Csulak Zoltán
A közönség soraiból érkező kérdésekre válaszolva többek között mesélt az ágyjelenetekről – amelyeket precízen megkoreografált tánchoz hasonlított –, illetve a nagyívű csatajelenetekről is. Megható pillanatként, egykori osztályfőnöke, Nagy Tamás magyartanár vallotta be, hogy
Kádár L. Gellérttel március 19-én 18 órától Sepsiszentgyörgyön, a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében is lehet találkozni.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!