
Törvénytelen hulladéklerakással számos helyen lehet találkozni a város peremén
Fotó: Pinti Attila
Bántóan sok Csíkszereda külterületein, a város szélein, patakokban a mindenféle lerakott hulladék, a jelenség ellen nem elég önkéntes szemétszedési akciókkal fellépni. A polgármesteri hivatal rendszeres felügyeletet, ellenőrzéseket helyezett kilátásba, a megelőzéssel, járműelkobzással is számolva.
2021. április 26., 09:032021. április 26., 09:03
2021. április 26., 11:132021. április 26., 11:13
A Föld napján lehangoló, szomorú valóság rajzolódott ki a közösségi oldalakra feltöltött fotókon Csíkszereda környékéről, ahol a peremterületeken, az Olt mentén, mezei utak szélén egyre több lomtalanításból, építkezésekből származó szeméthalommal lehet találkozni, a patakokban ijesztően sok a beledobált műanyagpalack. Ahogy egy hozzászóló fogalmazott,
Kérdésünkre Korodi Attila polgármester azt mondta, nem ismeretlen előttük a helyzet, és az elmúlt időszakban a környezetőrséggel együttműködve több telephelyen sikerült azonosítani és megbírságolni olyan személyeket, akik a mezőre, üres területre hordták ki a hulladékot. Hozzátette, most a polgármesteri hivatal, a környezetőrség és a rendőrség együttes fellépésről egyeztet annak érdekében, hogy bármilyen jelzés érkezik illegális hulladéklerakásról, rögtön tudjanak kiszállni a helyszínre.
Ezért nemsokára nyilvánossá teszik azokat a telefonszámokat, ahol be lehet jelenteni, ha valaki törvénytelen hulladéklerakást észlel.
– ismertette a polgármester. Kérdésünkre hozzátette, térfigyelő kamerák rendszerének telepítése is tervben van annak érdekében, hogy az illegális szemetelők ne ússzák meg az ilyen cselekedeteket.
Korodi úgy látja, a jelenség azért is harapózott el ennyire, mert a világjárvány sok mindenről elvonta a figyelmet. „Amit látunk, hogy nagyon sok esetben az érintett személyek ajánlatokat kaptak fogatosoktól, hogy ők elviszik a hulladékot, és jóhiszeműen oda is adták nekik, fizettek érte, közben pedig a fogatosok üres területeken, árkokban kiszórták, leürítették a rakományt. Ilyen esetet azonosítottunk az elmúlt hetekben, és megtaláltuk azt, akinél történt a felújítás” – ismertette.
Szerinte ez akkor lesz hatékony, ha meg lehet előzni ezeket eljárásokat, mert sokszor éjszaka is történik ilyesmi, és sokan gondolják úgy, hogy ezt megoldhatják egy-egy ilyen megállapodással, vagy tudatosan viszi ki, és eldobja a hulladékot a mezőn. „Ezért figyelmeztetnék mindenkit, hogy ilyesmiről bejelentés érkezik, mivel a törvény lehetőséget ad rá, tettenérés esetén elkobozzák a hulladékot szállító járműveket” – hívta fel a figyelmet a polgármester.
Majdnem másfélszer annyi cégfeloszlatás történt az első negyedévben Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint a múlt év azonos időszakában. A három megyéből kettőben a cégfelfüggesztések, -törlések, de az új bejegyzések száma is nőtt.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
2 hozzászólás