
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több mint háromezer fogyasztó maradt áram nélkül Hargita megyében szombat reggel a havazás miatt. A szolgáltató szakemberei dolgoznak a helyreállításon.
2023. január 28., 09:292023. január 28., 09:29
2023. január 28., 11:312023. január 28., 11:31
A megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint tizenegy településen szünetel a havazás miatt az áramszolgáltatás, összesen huszonöt transzformátorállomásnál észleltek meghibásodást.
Alsóboldogfalván 205, Nagysolymoson, Kissolymoson és Hidegkúton 590, Székelymagyaroson, Décsfalván, Nagygalambfalván és Kisgalambfalván 940, Gagyban, Székelykeresztúron és Szentábrahámon pedig 1320 fogyasztónál szünetel az áramszolgáltatás. A villamossági vállalat négy egysége dolgozik a hiba elhárításán.
A katasztrófavédelem újabb közleménye szerint 11 óra körül sikerült helyreállítani az áramszolgáltatást Gagyban, Szentábrahámon és Székelykeresztúron.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!